بهبود ساختار سئو سایت با چند راهکار ساده – بهینه سازی زیر بنای سایت

0

بهبود ساختار سئو سایت برای همه مدیران و دارندگان سایت یک امر مهم و ضروری است و همواره سعی میکنند آن را حفظ کنند و مواردی که در بهبود بهینه سازی و سئو سایت موثر است را رعایت می کنند یکی از این موارد ساختار سایت است. ساختار و معماری سایت می تواند بسیار در بخش های مختلف سئو تاثیر گذار باشد شما قبل از طراحی سایت باید ساختار آن و روابط میان صفحات را مشخص کنید چرا که همین مورد زیر بنای تشکیل سایت شماست و مهم ترین و ابتدایی ترین مرحله در سئو به حساب می آید.
در سیستم مدیریت محتوای وردپرس باید دقیقا این مورد در نظر گرفته شود و به نوع قالب وردپرس و ساختار توجه کافی نمود و بعد از آن به افزونه های سئو و موارد و مراحل بعدی پرداخت.

چرا بهبود ساختار سئو سایت امری ضروری است؟

متاسفانه بسیاری از وبمستران و افرادی که در حیطه سئو کار می کنند و به قول خودشان پروژه های زیادی را انجام داده اند نسبت به امر مهم ساختار سایت و این که چگونه بخش های مختلف را کنار هم بچینند اطلاعات کافی ندارند و نسبت به آن بی اهمیت بود و آن را انجام نمی دهند.

بهبود ساختار سئو سایت امریست ضروری که باید انجام دهید.

با وب سایت نیل وب در این مقاله همراه باشید حتما مواردی را در اختیارتان قرار خواهیم داد که با کمک آنها به بهبود ساختار سئو سایت خود ترغیب شوید.

۱_تجربه کاربری خوب و مناسب

در ابتدا که ظاهر سایت از جمله رنگ بندی ها، فونت هاو گرافیک بسیار مهم است بعد از آن یک طراحی خوب به معنای ساختار و چینش خوب می باشد.
معماری خوب به کاربران این امکان را می دهد تا هرچه سریعتر به چیزی که می خواهند برسند چرا که اگر کاربر در کمترین زمان ممکن و به سرعت به هدف خود برسد حتما زمان بیشتری را در سایت می گذراند و برای بار های بعدی نیز سایت شما را انتخاب خواهد کرد.

۲_ نمایش site links

این مورد یعنی سایت لینک ها از جمله مواردی است که سوالات زیادی را به خود اختصاص داده است. از جمله: این لینک ها از کجا می آیند؟ گوگل براساس چه اطلاعاتی آنها را نمایش می دهد؟ و…
از طرف دیگر این مورد برای سایت بسیار مفید است چون کاربران در SERP که مخفف search engine result page است سریعتر به صفحاتی که می خواهند دست پیدا می کنند همچنین سایت لینک ها می توانند ctr با میزان موفقیت تبلیغات و بازدید سایت شما را افزایش دهد و در این صفحه نتایج جستجو سایت شما را نسبت به بقیه سایت ها متمایز کند.
حالا چگونه این لینک ها در نتایج نمایش داده می شوند؟ برای بهبود ساختار سئو سایت چکار باید کرد؟ گوگل براساس اینکه ناوبری سایت شما بر روی چه صفحاتی بیشتر متمرکز است این لینک ها را انتخاب می کند ما نمی توانید به گوگل بگوییم که چه صفحاتی را نمایش بده ولی می توانید بگوییم که نمی خواهیم این لینک ها در site link نشان داده شوند برای انجام این کار نیز باید وارد وبمسترتولز سایت خود شده و در قسمت sitelinks این کار را انجام دهید.

۳_ خزنده های موتورهای جستجو

خزنده های موتورهای جستجو از طریق خزش در سایت شما اطلاعاتی را به دست می آورد و هدف آنها این است که تمام سایت،شما را ایندکس کنند و در زمان های مشخص بازبینی مجدد از سایت را انجام داده تا نتایج بهتر و مطلوب تری را به کاربران نشان دهند هر چه ساختار سایت شما بهتر باشد خزنده ها راحت تر می توانند در سایت شما بچرخند و محتوای جدید را ایندکس کنند. توجه داشته باشید که هر چه زیربنای سایت خود را قوی تر کنید قطعا سئو بهتری خواهید داشت.
طراحی ساختار سایت کار اصلا سختی نیست بلکه تنها شما باید صفحات خود را مشخص و در دسته بندی خاص خود قرار دهید و بهترین مسیر را برای رسیدن کاربران به محتوا های سایت خود در نظر بگیرید و در صورتی که مسیر کوتاه تری را می توانید آن را در سایت خود قرار دهید.
در وردپرس شما به راحتی به کمک دسته ها می توانید مطالب خود را به دسته های مختلف متصل کنید تا دسترسی ها را برای کاربران خود راحت و آسان تر کنید و حتما این دسته بندی ها را در سایت خود در معرض دید کاربران در سایت قرار دهید.
توجه داشته باشید که تعداد دسته بندی ها در سایت باید بین ۲ الی ۷ عدد باشد و اگر سایت شما دارای مطلب کمتری است دسته بندی های خود را کمتر کنید تا بتوانید به راحتی آنها را مدیریت کنید. در سیستم مدیریت محتوای وردپرس امکان ایجاد تعداد زیادی دسته وجود دارد ولی باید مطالب خود را در دسته های جداگانه و مرتبط قرار دهید تا کاربران شما گیج نشوند.
دسته بندی های سایت خود را کوتاه تر و به اصطلاح بهینه کنید.

۴_ لینک به صفحات مهم در هدر را فراموش نکنید

در زمینه بهبود ساختار سئو سایت اولین قسمتی که در سایت، کاربران و موتورهای جستجو با آن مواجه می شوند هدر سایت است نکته مهم اینجاست که لینک هایی که در ۵۰۰ پیکسل اول سایت قرار میگیرند الویت بالاتری برای موتورهای جستجو دارند پس بهتر است لینک های مهم را در این قسمت قرار دهید.
از متن برای ایجاد navigation استفاده کنید چرا که متن ها بخصوص متون قابل کلیک بسیار قوی تر هستند و برای سئو نیز مفید و سودمند خواهند بود.
در صورتی که در فوتر سایت خود می خواهید لینک هایی را قرار دهید بهتر است از همان ترتیبی که در هدر استفاده کرده اید پیروی کنید.

۵_ لینک های داخلی را فراموش نکنید

لینک های داخلی به کاربران شما این امکان را می دهد که در سایت شما به حرکت درآیند و زمان بیشتری را در سایت ما بگذرانند و همین امر ارزش و اعتبار صفحات و پست های شما را بالاتر خواهد برد اصلا نیازی نیست که زمان زیادی را برای ایجاد لینک های داخلی صرف کنید بلکه فقط کافی است در هنگام قرار دادن محتوا درون سایت همان لحظه لینک های داخلی را تولید کنید. این لینک های داخلی اهمیت صفحات را برای موتورهای جستجو مشخص می کند و هر چه تعداد لینک ها به صفحه ای بیشتر باشد شانس بیشتری برای دیده شدن در رتبه های بالاتر نتایج خواهند داشت.
ساختار خوب تنها نیازمند تفکر خوب و درست و مناسب با یک برنامه ریزی دقیق و منظم است و بهترین زمان برای ساختار سایت قبل از شروع به کار طراحی پی باشد و همواره توصیه هایی را که در این مورد برای شما گذاشته می شود را مطالعه کرده و اطلاعات خود را افزایش دهید.

وبسایت برتر معماری ایرانی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.