افزایش رنکینگ سایت وردپرسی با ۱۰ عامل بسیار تاثیرگذار

۱۰ عامل تاثیرگذار در افزایش رنکینگ سایت وردپرسی

1

سایت شما هسته کسب و کار الکترونیک و دیجیتال شما است. مرکزی که تمام شریان های دیجیتالی وارد آن می شوند تا این که یک سایت با ترافیک ارگانیک خود تبدیل به منبع بزرگی برای کسب درآمد شود. هر چند اهمیت سئو سایت وردپرسی بر همگان آشکار است اما اکثر سایت ها کار سئو و بهینه سازی خود را شروع نمی کنند تا زمانی که طراحی بخش های مختلف از جمله رابط کاربری و صفحات فرود تکمیل گردند. شاید تلاش برای سئو سایت در این مرحله نتیجه بدهد اما همه چیز مثل دویدن با پای شکسته در میدان مسابقه دو و میدانی است و سختی های زیادی به دنبال دارد. در این مرحله بهترین راهی که به ذهن می رسد پیدا کردن رگ خواب گوگل با شناخت عوامل موثر در سئو سایت وردپرسی است که در افزایش رنکینگ سایت موثرتر هستند.

عوامل تاثیرگذار در افزایش رنکینگ سایت های وردپرسی

در طول مطالعاتی که روی سایت های موفق و مطرح که بر پایه وردپرس طراحی شده اند داشته ایم با چند عامل مهم برخورد کرده ایم که توجه به آن ها حتی قبل از راه اندازی یک سایت و در تصمیم گیری های اولیه یک وبمستر به معنا کاهش قطعی هزینه ها در آینده است. عواملی که خیلی مفصل در نیل وب به شرح و بررسی آن ها می پردازیم.
عوامل موثر در سئو سایت وردپرس که در رنکینگ مهم تر هستند.

آن لحظه که برای ساخت و افزایش رنکینگ سایت تصمیم قطعی گرفتید و نوبت به پایه گذاری یک سایت تازه با وردپرس رسید زیرنظر داشتن عوامل زیر شما را از پرداخت هزینه های مرتبط با سئو آف پیج و سئو آن پیج در آینده بی نیاز می کند.

دامنه وب سایت وردپرسی

آدرس اولیه و پیش فرضی که معمولا برای یک سایت در ذهن نقش می بنند به فرم site.com است. اما وقتی که با دامنه های مختلفی در دنیا آشنا شوید مشاهده خواهید کرد آن قدر اسامی مختلف و رنگارنگ در دنیا وجود دارد که انتخاب دامین سایت را دشوارتر از سایر مراحل می کنند.

در انتخاب دامین سایت وردپرسی اولا به اصل تشابه و ارتباط نام سایت با موضوع فعالیت و ثانیا به مخاطب پسندی آن باید توجه داشت. مثلا با شنیدن ترکیب نیل وب کاربر به سادگی متوجه می شود که این سایت پیرامون سیستم مدیریت محتوا وردپرس و تمام جزئیات مرتبط به آن فعالیت دارد.

بعد از این که نام اصلی سایت مشخص شد باید تمام ساب دامین ها به سایت اصلی ارجاع داده شوند. (ریدایرکت ها در وردپرس)

هاست سایت وردپرس

یک سایت فعال همواره در حرکت است؛ اما تحرک نیازمند سوخت مناسبی است. هاستینگ در حکم سوخت یک سایت وردپرس است. در دنیا سرویس های میزبانی زیادی وجود دارند که صرفا برای سایت های وردپرس خدمات ارائه می کنند.

کراول شدن و دسترسی به سایت

در بحث کراول شدن سایت اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشیم این است که آیا گوگل سایت ما را کراول می کند یا نه. اینکار برای افزایش رنکینگ سایت امری ضروریست. از این رو در بررسی دسترسی کاربران به سایت مفاهیم مختلفی مطرح می شود:

ایندکس سایت

برای این که گوگل محتوا یک سایت وردپرس را درک کند باید آن محتوا قابل فهم باشد. به صورت پیش فرض محتوا مبتنی بر متن محتوای قابل فهم برای گوگل است. به این معنا که سایت شما باید متنی باشد؛ نه ویدیو، نه فلش و نه عکس!

درک انحصاری گوگل از زبان متنی در همه زمینه ها از جمله تبلیغات وجود دارد. تا کنون سایتی را دیده اید که صرفا عکس یا ویدیو باشد؟ سرویس اشتراک ویدیو یوتیوب که دنیایی از ویدیوهای متنوع است هم پر از متن های مختلف می باشد!

از این رو برای ایندکس شدن و افزایش رنکینگ سایت خود باید به متن متکی باشید. هر نوع محتوا دیگری از جمله فایل های پی دی اف، عکس، ویدیو و…هم در صورتی قابل پذیرش هستند که به لحاظ فرمت و سایر جزئیات دیگر برای گوگل قابل ایندکس شدن باشند.

ساختار لینک ها در وردپرس

برای این که انواع محتوا شما در صفحه اصلی توسط گوگل ایندکس شود یک سایت وردپرس باید حاوی لینک های داخلی باشد تا توسط گوگل کراول شود. ناوبری سایت، دایرکت های مختلفی که برای هدایت موتورهای جستجو صورت گرفته و نقشه XML همه و همه از عوامل موثر در سئو وردپرس برای کراول شدن آن هستند.

معماری اطلاعات و ساختار سایت وردپرسی

اگر یک وب سایت را شبیه به یک قفسه یا کشو در نظر بگیریم بخش های مختلف آن از کل سایت تا فایل هایی که در آن وجود دارند شبیه به طبقه بندی های مختلفی هستند که ممکن است در یک فایل یا قفسه وجود داشته باشد.

در این تقسیم بندی:

کل کابینت: وب سایت اصلی شما
کشوهای داخلی: دسته های رده بالا سایت
پوشه های موجود در کل قفسه: زیرشاخه های مربوط به هر دسته بندی

و هر صفحه یا پست به صورت انفرادی در حکم آن مدارکی است که شما در قفسه نگه داری می کنید. این شباهت کل معماری اطلاعات یا ساختار سئو سایت وردپرسی را تشکیل می دهد.
این معماری در یک سایت وردپرسی نظیر نیل وب می تواند به شکل زیر باشد:

صفحه اصلی
قالب های وردپرس
سایر خدمات وردپرسی از جمله سئو

URL ها در سایت وردپرسی

محتوا دقیقا مثل انسان ها با یک آدرس هویت سنجی می شود . URL همین هویت منطقی است که یافتن یک مطلب را برای گوگل و در نتیجه کاربران گوگل ساده تر می کند. دو دسته URL به صورت استاندارد برای صفحات و پست های یک سایت وردپرسی می توان در نظر داشت:

www.example.com
www.example.com/services/
www.example.com/services/seo/
www.example.com/services/seo/audits/

و یا

www.example.com
www.example.com/s123/
www.example.com/s123/s1/
www.example.com/s123/s1/75/

تله های رایج در سئو سایت وردپرسی

موارد مختلفی وجود دارند که سئو سایت وردپرس را تضعیف کرده و باعث می شوند سایت در رنکینگ سهم کمی داشته باشد:

  1. محتوا بی نام و نشانی که توسط گوگل به سختی پیدا می شود و مقدمه پنالتی های گوگل می شود.
  2. محتوایی که فقط از طریق جستجو در خود سایت قابل مشاهده است.
  3. فایل های فلش، برنامه های جاوا، فایل های صوتی، فایل های ویدئویی.
  4. آجاکس و جلوه های پر زرق و برق فلش
  5. پراکندگی مطالب در ساب دامین به جای ساب فولدرهای مختلف

 

وبسایت برتر معماری ایرانی

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
1 نظر
  1. فرهاد می گوید

    خیلی ممنون

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.