۵ اصل مهم بک لینک ها برای تاثیر گذاری سریعتر در امر سئو و بهینه سازی سایت

بک لینک های تاثیر گذار

6

همانطور که میدانید و مستحضرید بهینه سازی و سئو سایت امریست زمانبر و نیازمند گذر زمان. خیلی از صاحبان سایتها عجله دارند که هر چه سریعتر نتایج امر بهینه سازی را مشاهده کنند. و به همین دلیل اکثرا راه درستی را در این مسیر انتخاب نمی کنند و به دنبال راه های سریعتری برای بالا بردن بازدید و رتبه سایتشان هستند. سر منشا سئو و بهینه سازی سایت انتخاب استراتژی مناسب و استفاده صحیح از ابزارهایی است که برای اینکار در دسترس است. برای این امر ۵ اصل مهم بک لینک ها را با هم مرور می‌کنیم.

۵ اصل مهم بک لینک ها برای تاثیر گذاری بیشتر و سریعتر

باید بدانید که لینک ها بهترین اسلحه برای شلیک به سمت اهداف است چرا که دامنه شما را قوی کرده و حجم زیادی از ترافیک را روانه سایت شما خواهد کرد.

به طور کلی، بک لینک ها از ارزش های یکسانی برخوردار نیستند. ارزش یک لینک بسته به ماهیت، موضوع و اهمیت آن متفاوت خواهد بود. وقتیکه شما می خواهید ارزش یک بک لینک را محاسبه کنید، چندین عامل مهم را باید در نظر بگیرید. این ۵ اصل مهم بک لینک ها عبارتند از:

۱. قدرت لینک مبدا
این فاکتور را می توان مهم ترین عامل در ارزیابی ارزش یک لینک دانست. لینک از یک منبع معتبر و قابل اطمینان، با ارزش تر است از یک لینک از یک منبع جدید ناشناخته. برای این مورد، شما باید Domain Authority مبدا خود را بررسی کنید.
معمولا، هر چه Domain Authority مبدا بالاتر باشد، پاسخ بهتری از آن دریافت خواهید کرد.

۲. هدف مشخص
اگر میخواهید رتبه یک صفحه خاص را افزایش دهید، باید تمام تمرکز خود را معطوف به آن صفحه خاص بکنید. از این طریق، صفحه مذکور سریعتر در نتایج جستجو ظاهر خواهد شد.
البته تصمیم بهتر این است که بک لینک ها را برای صفحات مختلف سایت خود اوکی کنید.

۳. وجود تنوع در منابع بک لینک
از نقطه نظر بهینه سازی، چهار متخصص سئو پیشنهاد کرده اند که تصمیم بهتری خواهد بود اگر یک لینک را از سه منبع مختلف دریافت کنیم تا اینکه از یک منبع سه لینک مختلف دریافت کنیم.
این عامل باعث می شود تا در ارزیابی ارزش بک لینک ها نتیجه بهتری بگیریم.

۵. زمان
ساخت لینک ها که باعث بهبود Domain Authority سایت شما می شوند، یک شبه اتفاق نمی افتد! بلکه باید وقت گذاشته و در شبکه های اجتماعی نیز فعال بوده و از ارسال پست در سایت های دیگر نیز به سادگی نگذرید.
در کنار آن نیز به موتورهای جستجو نیز وقت دهید تا بتوانند سایت شما و لینک های مرتبط را که برای سایت خود ساخته اید، ارزیابی کنند.

نتیجه گیری
بعد از مرور ۵ اصل مهم بک لینک ها باید این نکته را به خاطر بسپارید که بک لینک تنها عاملی نیست که سئو را تحت تاثیر قرار می دهد. رتبه سایت شما در نتایج جستجو وابسته به زمان و تلاشی که شما برای سایت خود می کنید نیز هست. طبق یک قانون کلی، هر چه بیشتر وقت بگذارید و هر چه بیشتر تلاش کنید، سریعتر نتیجه خواهید گرفت. البته این را هم در نظر بگیرید که وقت زیادی را نباید روی لینک ها صرف کرد.
بهتر این خواهید بود که وقت خود را صرف قسمت های مختلف سئو بکنید تا این که همه وقت خود را برای لینک ها تلف کنید.

وبسایت برتر معماری ایرانی

۶ نظرات
 1. mahdi می گوید

  ممنون
  مفید بود

 2. تک ویندو می گوید

  بسیار عالی بود حتما در راستای بهینه کردن سایت های شرکت از مطالب مفید شما بهره مند خواهیم شد.
  ممنون

  1. admin می گوید

   خوشحال میشیم کمکی برای شما عزیزان باشیم. آرزوی موفقیت دارم براتون.

 3. جمشید صالحپور می گوید

  اگر امکان پذیر هست بیشتر توضیح بدهید

  1. admin می گوید

   چشم. بزودی مطالب بسیار کاملتری در اینمورد توی سایت قرار میگیره.

 4. حسین می گوید

  مطلب مفیدی بود.کل مقالات سایتتون بصورت واضح و شیوا بیان شده و مطالب روز سئو رو در خودش داره.سپاس.

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.