لینک‌بیلدینگ چیست و چرا برای پیشرفت سایت به لینک‌سازی نیاز داریم؟

0

نام و معنای لینک‌بیلدینگ کاملا مشخص است؛ به فعالیت‌هایی که موجب ساخت و ایجاد لینک برای سایت می‌شود لینک‌سازی گفته می‌شود. زمانیکه تبلیغی از سایت خود را در سایت دیگری قرار می‌دهید و آن را به سایت خود لینک کردید شما لینک‌سازی کرده‌اید.

لینک سازی بیشتر وقت‌ها هم بدون خواست و بدون اطلاع کاربر انجام میگیرد. بسیاری از سایت‌های اسپم بنا به مقاصد مختلف سایت ما را لینک می‌کنند و اکثرا اینگونه لینک‌ها غیر مفید بوده و در دراز‌مدت باعث مشکلاتی برای سایت خواهند شد.

در کل می‌توان مفهوم لینک‌سازی را اینگونه بیان نمود: به ساخت لینک‌هایی که با آدرس سایت شما در سایت‌های دیگر قرار میگیرند و به سایت شما اشاره دارند لینک‌های ساخته شده می‌گویند. غیر از سایت‌هایی که رقیبی ندارند و یا کلمه موردنظرشان رقابتی نیست همه سایت‌ها به بک‌لینک و لینک‌سازی نیاز دارند. سئو بدون لینک‌سازی نتیجه‌‌ درستی نخواهد داشت. هر چه منبع لینک‌ها معتبرتر باشند نتیجه بهتری عایدمان خواهد شد.

 

چگونه خودمان لینک‌سازی انجام دهیم؟

اکثر اوقات نباید انتظار داشت که دیگران سایت ما را لینک کنند و بایستی خودمان برای لینک‌سازی دست بکار شویم.
هر چند گوگل توصیه نکرده که شما خودتان لینک‌بیلدینگ انجام دهید و گفته که با ارائه خدمات و مطالب مفید و دست اول کاری کنید که دیگران شما را بخاطر کیفیت کارتان لینک کنند تا اینگونه به نتایج مثبت و ارزشمندی برسید.

یادآور می‌شویم که گوگل هیچوقت لینک‌سازی را نفی نکرده و اتفاقا در منابعی آنرا لازم و مهم و تاثیر گذار دانسته است.

سایتی که هیچ لینکی در سایت‌های دیگر ندارد مانند انسانی مغرور و تنها و گوشه گیر است که کسی او را دوست ندارد و در نتیجه منافعی هم برای کسی ندارد پس نیازی به معرفی او به دیگران نیست؛ پس در این حالت گوگل نیز نیازی به معرفی سایت‌هایی که مفید نیستند نمی‌بیند.

هیچوقت فکر نکنید که فقط با بهینه‌سازی داخلی سایت (on page seo) سایت شما سئو شده و می‌توانید منتظر نتایج خوبی باشید. شما با بهینه‌سازی داخلی سایت چرخ‌های اتومبیل‌تان را برای حرکتی بهتر و سریع‌تر آماده می‌کنید در حالیکه برای حرکت کردن به سوخت و موتوری قوی نیازمندید که در زمینه سئو‌ی سایت، محتوای سالم وظیفه سوخت و بک‌لینک وظیفه موتور را بر عهده می‌گیرد.

نتایج لینک‌بیلدینگ

نکته مهم اینکه لینک‌بیلدینگ آسان نیست پیچیدگی‌ها و تغییرات زیادی دارد چرا که اگر درست انجام نگیرد میتواند نتایج عکس بهمراه داشته باشد و سایت را برای همیشه از دید موتور های جستجو پنهان نماید.

لینک‌سازی قسمت اعظمی از سئو سایت را تشکیل می‌دهد و مطمئنا برای رقابت در موضوعات کلیدی پر‌طرفدار اینکار باید با نهایت دقت انجام گیرد تا زودتر به نتایج مثبت رسید.

بعد از انجام لینک‌سازی دقیق با مطالعه مقاله ” افزایش فروش و بازدید سایت “ شاهد نتایج بسیار خوبی باشید.

وبسایت برتر معماری ایرانی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.