چند نکته مهم در زمینه بهبود و بهینه سازی لینک های خروجی سایت

0

لینک های خروجی سایت لینک‌هایی هستند که به سایت و دامنه دیگری اشاره دارند و میتوانند اعتبار سایت ما را به سایت مقابل انتقال دهند. هر چه لینک های کمتری از این قبیل لینک ها در سایتمان داشته باشیم بهتر است. همانگونه که در بحث لینک‌بیلدینگ گفتیم سایت شما برای پیشرفت هر چه بیشتر به بک لینک و بهینه سازی لینک ها نیاز دارد. مواقعی هم هستند که ما در میان مطالب سایتمان نیاز داریم که لینک سایت دیگری را بعنوان منبع یا اشاره‌ای به سایتی دیگر داشته باشیم. اما چگونه اینکار را انجام دهیم که تاثیر منفی روی سئو سایتمان نداشته باشد.

تعداد لینک های خروجی سایت

مطالب زیادی در این مورد نوشته شده و هر منبعی مقدار معینی را بعنوان تعداد لینک های خروجی سایت معرفی کرده اما باید توجه کرد که اینکار اصلا درست نیست؛ چرا که میزان تعداد لینک های خروجی سایت به میزان حجم مطلب ارسالی بستگی دارد. شما نمیتوانید برای یک صفحه خالی و یا یک متن بسیار کوتاه چندین لینک خروجی قرار دهید.

بعضی مواقع حتی یک لینک خروجی هم نباید در پست ها قرار داد. همچنین سایت هایی که اعتبار و محبوبیت کمی دارند تا حد امکان نباید از لینک های خروجی در سایتشان استفاده کنند.

سایت های با محبوبیت زیاد مشکلی در میزان و تعداد لینک های خروجی ندارند چرا که گوگل آنها را بعنوان سایت های منتخب شناسایی کرده و لینک‌های خروجی تاثیر آن چنانی در سئو منفی آنها ندارد.

نکات مهم برای بهینه سازی لینک های خروجی سایت

۱. تا حد امکان لینک های بی‌ربط مانند لینک های بخش نظرات سایت حتما نوفالو (‌ NOFOLLOW ) باشند. ( اکثر قالب های وردپرس بصورت پیشفرض لینک های بخش نظرات را نوفالو کرده‌اند)
۲. لینک های خروجی نباید در صفحات زیادی از سایت تکرار شده باشند.
۳. در صورتیکه لینک های خروجی سایت فالو باشند اعتبار آن صحه از سایت را به لینک مقصد انتقال میدهند.
۴. زمانیکه از سایت A به سایت B و C لینک داده شود یک اعتبار به سایت B و یک اعتبار به سایت C منتقل میشد و در این میان سایت A که منشتر کننده مطلب است هیچ نفعی نخواهد برد و در صورت فالو بودن لینک امتیاز منفی نیز دریافت خواهد کرد.

 

مهم

– تمامی موارد ذکر شده در بالا، مطلق نیست و امکان تغییر آن وجود دارد؛ چرا که امکان دارد شما چندین لینک فالو در سایتتان داشته باشید اما هیچ تاثیر منفی روی سایتتان نداشته باشد. باید بدانید که تصمیم گیرنده اصلی گوگل است و بنا به قوانین آن صرفا باید موارد گفته شده را رعایت نمود.

– هر چقدر لینک کمتری به سایت های مقابل بدهید بهتر است. سعی کنید در زمان ثبت لینک های خروجی سایت دنبال اعداد و ارقام نباشید و بسته به نیاز آنها را قرار دهید.

– حتی اگر لینک‌های خروجی زیادی در سایتتان قرار دادید و کاهش رتبه نداشتید بهتر است به دنبال اصلاح و بهینه سازی لینک ها باشید؛ چرا که شاید روزی در دام قوانین جدید گوگل افتادید. پس بهترین کار اینست که از امروز نحوه قرار دادن لینک های خروجی در سایتمان را درست کنیم تا در راه پیشرفت و بهبود رنکینگ سایت قدم برداریم.

وبسایت برتر معماری ایرانی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.