لینک‌های نوفالو چگونه بر سئو سایت تاثیر می‌گذارند؟

3

اکثر وبمسترها اینگونه می‌پندارند که با نوفالو کردن لینک‌های سایتشان راه نفوذ و انتقال اعتبار بسوی سایت های دیگر را بسته‌اند و دیگر کسی نمی‌تواند از سایت آن‌ها به نفع خودش سودی ببرد. امروز در این مقاله با پرسش های متفاوتی که از شما عزیزان خواهیم پرسید به جواب سوال تاثیر داشتن یا نداشتن لینک‌های نوفالو خواهیم رسید. قبل از شروع این درس، مقاله – تفاوت دو لینک فالو و نوفالو در سئو چیست؟ – را حتما مطالعه بفرمایید.

کد نوفالو دقیقا برای اینکار ساخته شده که اعتبار را به سایت مقابل انتقال ندهد. بیشتر سایت‌ها هم با استفاده از کد‌های آماده یا افزونه‌های مربوطه لینک های خروجی سایتشان را  با لینک‌های نوفالو پُر کرده اند. حتی طراحان و برنامه نویسان وب نیز سعی میکنند در ساخت قالب‌های سایت اینگونه عمل کنند که لینک‌های خروجی سایت نوفالو باشند.

خب حالا فکرش را بکنید > با این حساب اکثر لینک‌ها بطور پیش فرض لینک‌های نوفالو هستند. وقتی بیش از ۷۰ درصد سایتها لینک‌های خروجی نوفالو دارند پس هنوز انتظار دارید گوگل آن را تحت تاثیر قرار ندهد؟ اگر اینگونه باشد پس شما هم انتظاری نداشته باشید که از لینک‌های خارجی نوفالو سایتتان امتیازی دریافت نمایید.

از سال 2008 به بعد روال نوفالو شدن لینک ها شروع شده و از آن زمان تعداد لینک‌های فالو به حد خیلی کمی رسیده است. اکنون ما به این نتیجه می‌رسیم که گوگل ناچارا باید از بین لینک‌های نوفالو سایت‌ها را رتبه و رده بندی کند. اگر فکرش را بکنید می‌بینید واقعا عادلانه و عاقلانه نیست که گوگل از خیر لینک‌های نوفالو بگذرد و آن‌ها را در رتبه بندی سایت‌ها بی‌تاثیر بگذارد.

 

تاثیر لینک‌های نوفالو

انتظار نداشته باشید لینک‌های نوفالو درون مطالب سایت‌ها تنها به صرف نوفالو بودن در کاهش یا افزایش رنکینگ سایت بی‌تاثیر باشند.
هنوز هم نویسندگان و سایتهایی هستند که تفاوت فالو و نوفالو را نمی‌دانند و بدون در نظر گرفتن این موارد اقدام به ارسال مطالب همراه با لینک‌های خروجی می‌نمایند. اتفاقا اینگونه سایت ها کم نیستند و سایت های موفقی نیز هستند چرا که بدون هیچ ریاکاری و فقط به قصد ارائه به کاربر می‌نویسند. از این گونه سایتها می‌توان به سایتهای خبری اشاره نمود.

سایت‌ها و انجمن‌های بزرگی هستند که اکثرا درون مطالبشان به سایت‌های مرجع و منابع دیگر اشاره دارند و لینک‌های آن‌ها را نوفالو می‌کنند. ایا فکر می‌کنید این لینک‌ها تاثیر گذار نیستند و گوگل آنها را در نظر نمیگیرد؟
اصلا به نظرتان منظقی است زمانیکه لینک سایت شما در سایت مرجعی بصورت نوفالو قرار گرفت گوگل آن لینک را نبیند و توجهی به سایت شما ننماید؟

 

با گوگل صادق باشید

بزرگترین مشکل فعلی ما اینست که فکر میکنیم میتوانیم گوگل را دور بزنیم و آن را گول بزنیم. خود گوگل گفته سعی کنید نوشته هایتان برای کاربرانتان نوشته شده باشد نه برای موتورهای جستجو. پس در اینصورت عاقلانه نیست که تمام لینک های سایتمان به شکلی کاملا مصنوعی نوفالو باشند. قرار هم نیست که تمام لینک ها را آزاد بگذاریم تا اعتبار سایتمان را به نفع دیگران از دست بدهیم.

بهتر است در کنار لینک های فالو سایت لینک‌های نوفالو نیز داشته باشیم تا ساختار و سئو سایت طبیعی جلوه نموده و گوگل حق را به حق دار بدهد.
اگر همه بک لینک های شما فالو باشد آنوقت است که گوگل مشکوک میشود. اصلا مگر می‌شود همه لینک های یک سایت فالو باشند؟ خوب فکر کنید می‌بینید که برای طبیعی نشان دادن لینک های سایت باید لینک های نوفالو نیز داشته باشیم.

سایت هایی هستند که با وجود تبلیغات گسترده اکثرا لینک های نوفالو دریافت می‌کنند حال چگونه انتظرار دارید که گوگل شما را فقط با لینک های فالو باور کند و به شما اجازه ورود به صفحه اول موتور جستجو را بدهد؟ سایتهای تبلیغاتی اصلا نیازی به لینک سازی ندارند چرا که دست برنده آنها برندینگ است. برندینگ برای آنها لینک طبیعی نوفالو زیادی ایجاد می‌کند و همینکار باعث رفتن به نتایج صدر گوگل می‌شود.

گوگل هوشمندتر از آنست که فالو یا نوفالو بودن لینک را مدنظر قرار دهد. گوگل لینک ها را بر اساس موقعیت و جایگاه لینک خروجی و محتوای صفحه ای که لینک در آن قرار دارد و همچنین صفحه‌ای که لینک به آن اشاره دارد برای تاثیر دادن لینک ها تصمیم گیری میکند.

 


 

شما هم می‌توانید به خانواده نیل وب بپیوندید و جدیدترین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید.

 

[newsletter_signup_form ID=1]

وبسایت برتر معماری ایرانی

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
۳ نظرات
 1. خرید هاست ارزان می گوید

  سلام.
  یک روش برای گرفتن بک لینک نوفالو ، همین ارسال نظرات می باشد.
  با این کار یک بک لینک بدست میاد که در افزایش اتوریتی سایت نقش داره.
  ممنون از سایت خوبتون که مقالات خوبی قرار می دهید .

  1. admin می گوید

   دقیقا. و ادامه اینکار میتونه نوعی همکاری محسوب بشه. متاسفانه شاهد هستیم که سایتهای ایرانی در حال حذف بخش ورود نام سایت در قسمت نظرات هستن.

 2. Ashkan می گوید

  مرسی بابت مقاله کامل تون

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.