تفاوت دو لینک فالو و نوفالو در سئو چیست؟ + آموزش نوفالو کردن لینک

4

قبل از مطالعه این مقاله اگر مطلب لینک‌بیلدینگ چیست را نخوانده‌اید، ابتدا آن را بخوانید سپس این آموزش را مطالعه فرمایید؛ چرا که پیش‌نیاز درس آموزش تفاوت دو لینک فالو و نوفالو ، مقاله ذکر شده است.

تعریف لینک فالو و نوفالو – follow & nofollow

بدون شک در این مورد با نظرات متفاوتی روبرو شده‌ایم. بحث‌های زیادی در این مورد شده و اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد اما کدامیک درست تر است؟
یک لینک در حالت عادی بصورت فالو است و قابلیت انتقال اعتبار سایت را داراست. یعنی زمانیکه سایت A به سایت B لینک می‌دهد به این معنی است که سایت A سایت B را تایید کرده است و گوگل اعتبار آن مطلب را به سایت B خواهد داد.. اما اگر لینک مورد نظر نوفالو باشد اعتبار انتقال نمی‌یابد؛ به این منظور که سایت A فقط اشاره کوچکی به سایت B نموده ولی آن را تایید نمی‌کند. لینک های نوفالو از نظر گوگل مجاز هستند و هیچ مشکلی برای رتبه سایت شما ایجاد نمی‌کنند و همچنین پیج رنک گوگل را منتقل نمی‌کنند.

توجه: نوفالو بودن لینک به معنی این نیست که ربات ها توانایی یا اجازه دسترسی و بررسی به آن را نداشته باشند.

چرا لینک های سایت را نوفالو کنیم؟

تعریف ذکر شده تا حدی مفهموم و معنای کلمه را رساند. اما بیایید دقیق تر بررسی کنیم.
لینک های خروجی یکی از فاکتورهای مهم افزایش رتبه سایت هستند و موتورهای جستجو با ارسال سیگنال های مختلف لینک های سایت را برای افزایش ورودی سایت بررسی می‌کنند. کمی و کیفیت این لینک ها توسط گوگل از طریق کد های سایت بررسی می‌شود. مسلما هیچ مدیر سایتی نمی خواهد سایت خود را فدای سایت دیگری کند. پس در این میان باید لینک هایی که قابلیت انتقال اعتبار سایت را دارند اصلاح نمود تا دچار افت سئو سایت نشویم.

[alert style=”warning”]

برای دریافت جدیدترین و بروزترین مطالب آموزشی سئو، به کانال تلگرام نیل وب بپیوندید.

[/alert]

لینک های فالو – nofollow

همانگونه که گفتیم لینک ها در حال عادی فالو هستند و قابلیت انتقال اعتبار و امتیاز سایت را دارا هستند. در اینجا چند نمونه لینک فالو ببینید:

<a href=”https://www.nilweb.ir” >نیل وب</a>
<a href=”https://www.nilweb.ir” rel=”dofollow” >نیل وب</a>
<a href=”https://www.nilweb.ir” rel=”follow” >نیل وب</a>

طریقه نوفالو کردن لینک های خروجی سایت

اما چگونه لینک ها را نوفالو کنیم که اعتبار سایت را انتقال ندهند تا دچار سئو منفی نشویم؟ شما با نوفالو کردن لینک به ربات های گوگل اطلاع می‌دهید که آن لینک را در نظر نگیرند. برای نوفالو کردن لینک کافیست خصوصیت rel=”nofollow” را به لینک‌مان اضافه کنیم. مثال:

<a href=”https://www.nilweb.ir” rel=”nofollow” >نیل وب</a>

نوفالو کردن لینک های خروجی با استفاده از افزونه

افزونه Title and Nofollow For Links یکی از افزونه های کاربردی برای همین کار است. بعد از نصب و فعالسازی افزونه بخش جدیدی به نام Add rel=”nofollow” to link به قسمت لینک‌دهی مطالب وردپرس اضافه می‌شود که با زدن تیک این قسمت به راحتی لینک را برایتان نوفالو میکند.

نوفالو کردن لینک های خروجی

 

نوفالو کردن تمامی لینک های خروجی سایت

در مقاله لینک‌بیلدینگ گفتیم که گوگل از وبمستر ها خواسته که برای کاربر بنویسند نه برای موتورهای جستجو. پس با این حال باید در نظر گرفت که نوفالو کردن تمامی لینک های سایت کاری مشکوک و غیر حرفه‌ای است. در کنار لینک های نوفالو باید لینک های فالو نیر ایجاد کرد تا روند کلی سایت دقیق و بدون ایراد باشد و شکل کار مصنوعی و ساختگی جلوه ننماید.

لینک فالو و نوفالو هر دو در سئوی سایت تاثیر گذار هستند. لینک های نوفالو شاید قابلیت انتقال اعتبار را نداشته باشند اما در رتبه بندی سایت ها تاثیر می‌گذارند.


به خانواده بزرگ نیل وب بپیوندید

[newsletter_signup_form ID=1]

وبسایت برتر معماری ایرانی

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
۴ نظرات
 1. حسین می گوید

  ممنون واقعا آموزش خوبی بود استفاده کردم .

 2. فاطمه می گوید

  یعنی انقدر مطالب خودتون براتون بی اهمیته که بعدش یه چک نمی کنین که راست چین و چپ چینش درست باشه؟؟؟؟
  هر چقدرم خوب کپی کرده باشین یا حتی نوشته باشین کی می تونه اینجوری بخونه اینارو

  1. admin می گوید

   مشکل از نسخه جدید قالب بود. حل شد.
   ممنون از اطلاع‌رسانی که کردین.

 3. mehdibinam می گوید

  سلام من متوجه این قسمت نشدم
  چرا باید لینک های فالو به سایت ما رتبه منفی بدهند؟

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.