آموزش بهینه سازی سایت برای شبکه های اجتماعی

0

هیچوقت نمی‌توان قدرت شبکه های اجتماعی در روند رشد و افزایش رتبه سایت انکار کرد. شبکه هایی نظیر فیسبوک و توییتر و لینکداین و گوگل پلاس و شبکه های نوظهوری مانند Ello همگی بعنوان محیطی برای اشتراک گذاری مقالات و رسانه بوجود آمده‌اند.

هر چقدر در این شبکه‌ها طرفداران بیشتری پیدا کنید پرچم تجارت خود را بالاتر می‌برید و محبوب‌تر خواهید شد. بهینه سازی سایت برای شبکه های اجتماعی بعنوان یکی از فاکتورهای ملزومه غیرمستقیم برای سئو سایت است.

امتیازات داده شده ( لایک و پلاس و توییت و … ) در این شبکه ها همگی نشان از فعالیت مثبت شما در این شبکه هاست. هر چقدر مطالب ارسالی شما جذابتر باشد کاربر به دادن امتیاز به شما راغب تر بوده و در نتیجه Social Signal بیشتری دستگیرتان می‌شود.
هر چقدر سوشیال سیگنال بیشتری جذب کنید سایتتان در برابر موتورهای جستجو و کاربران محبوب‌تر خواهد بود.

 

شبکه های اجتماعی و تاثیر آنها در سئو سایت

باید واقعیتی را به شما بگویم و آن اینکه شبکه های اجتماعی اصلا بصورت مستقیم در سئو سایت شما تاثیر گذار نیستند و تاثیر آنها غیر مستقیم است. اما چگونه؟
تاثیر شبکه های اجتماعی بر شناخت و افزایش رتبه سایت کاملا ثابت شده است. اما صرفا افزایش لایک و share و توییت و … به معنی بهینه سازی شبکه های اجتماعی نیست چرا که به راحتی می‌توان از طریق سایت‌های واسط لایک و share تقلبی خرید و موتورهای جستجو را گول زد. پس عاقلانه نیست که میزان لایک و فالو یک صفحه یا مطلب را ملاک افزایش رتبه آن دانست.

 

تاثیر انتشار مطالب سایت در شبکه های اجتماعی

همانگونه که گفتیم این شبکه ها تاثیر مستقیمی روی سئو سایت ندارند اما اگر شما مطالبتان را در آنها انتشار دهید احتمال اینکه کاربران بیشتری با دیدن مطالب شما وارد سایتتان شوند و در نهایت مشتری سایتتان بشوند زیاد است.
متاسفانه عادت کرده ایم برای هر چیزی پول بدهیم تا کارمان را راه بیندازند. شبکه های اجتماعی بسان سایت و بیلبورد تبلیغاتی بزرگ و رایگانی هستند که کاربران زیادی را در خود دارند و احتمال موفقیت در آنها خیلی خیلی بیشتر از سایتهای تبلیغاتی است. اگر قسمتی از وقتتان را برای معرفی و پخش مطالب تان در شبکه های اجتماعی صرف کنید احتمال موفقیت شما بیشتر از کسی است که فقط به فکر هزینه کردن و انجام تبلیغات در سایتهای تبلیغاتی‌ای است که بازدید ورودی چندانی ندارند.

 

ایندکس سریع سایت با انتشار در شبکه های اجتماعی

یکی از مزایای بزرگ انتشار مطالب سایت در شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک،توییتر و گوگل پلاس ایندکس سریع مطالب سایت شما است. حتی اگر لایک و شیر و فالور های زیادی نداشته باشید مطالب شما خیلی زود index خواهد شد.
وقتی مطلب شما سریع ایندکس شود گوگل تشخیص می‌دهد که نویسنده اصلی آن مطلب شما هستید. چون مطلب شما زودتر از کپی کاران ایندکس شده پس در نتیجه صاحب و مالک اصلی شما هستید.

 

هر چقدر نقش شبکه های اجتماعی را برای سایت خود پررنگ تر کنید و فعالیتتان را در انها بیشتر کنید مطمئنا در آینده سود زیادی برایتان خواهد داشت و به دنبال آن شاهد رشد تجاری برند و سایتتان خواهید بود. عوامل سئو زنجیروار به هم وابسته و متصل هستند و اجرا و استفاده از همین نکات ریز می‌تواند تاثیر مفید و مثبت زیادی برای سایت داشته باشد.

 

نکته پایانی

نباید منکر تاثیر بسیار زیاد گوگل پلاس در رقابت با شبکه های اجتماعی دیگر شد. با وجود اینکه کاربران فعال بیشتری را در شبکه های اجتماعی دیگر شاهد هستیم اما چون گوگل پلاس متعلق به خود گوگل است به منظور تشویق کاربران به استفاده از آن امتیازاتی را برای کاربران و مدیران سایتها در نظر گرفته است.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی شاید کمی زمان بر باشد. میتوانید از افزونه های مخصوص اینکار استفاده کنید تا پست های ارسالی سایتتان به محض ارسال در سایت در شبکه های اجتماعی انتشار بیابد. به همین منظور افزونه ارسال اتوماتیک مطالب وردپرس به شبکه‌های اجتماعی را برایتان تهیه نموده ایم تا بسیار راحت تر و دقیق تر اینکار را انجام دهید.

 

وبسایت برتر معماری ایرانی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.