دلایل اسپم شدن سایت از نظر موتورهای جستجو

0

هرگونه فعالیت بیهوده و مزاحم در سایت، اسپم تلقی میشود. باید خیلی مواظب بود که سایت اسپم نشود چرا که موتورهای جستجو، اسپمرها را دوست ندارند و آنها را بدون تعارف از نتایج جستجو حذف خواهند کرد و مورد تنبیه موتورهای جستجو قرار خواهید گرفت. حتی بعضی مواقع خروج از این بحران ماه ها طول خواهد کشید و زحمات چندین ساله سایتتان با اسپم شدن سایت بر باد خواهد رفت.

انتظار هم نداشته باشید که بعد از خروج از حالت اسپم، سایتتان همان سایت دوست داشتنی و محبوب گوگل باشد. جا باز کردن در دل گوگل راحت نیست.

دلایل اسپم شدن سایت

لینک‌های تبلیغاتی که در جای جای سایت درج میشوند همگی اسپم هستند. اسپم شدن سایت دلایل گوناگونی دارد. وقتی کاربری به منظور ایجاد لینک خود در بخش نظرات سایتتان اقدام به گذاشتن دیدگاه می‌کند و لینک خود را برای کسب بک لینک و فریب موتور جستجو در زیر آن قرار می‌دهد فرصتی برای اسپم شدن سایت شما را بوجود آورده است.

متاسفانه مشاهده کرده ایم که بعضی از سایتهای فروش بک لینک مستقیما لینک های اسپم برای مشتریانشان می‌سازند و سایت را با موانع و مشکلات بسیاری روبرو می سازند.

 

با گوگل روراست باشید و آینده را هم در نظر بگیرید

ضرر و ریسک اسپم شدن سایت بسیار بالاست. سعی نکنید گوگل را دور بزنید. ربات های گوگل روز به روز پیشرفته تر و فعالتر و هوشمندتر می‌شوند.
بسیاری از کاربران از فعالیتها و اموری برای معروف کردن و افزایش بازدید سایت استفاده می‌کنند که هنوز گوگل قوانین سفت و سختی برای آنها در نظر نگرفته است. اما باید این را مدنظر داشت که اگر روزی قوانینی بر این اصول وضع شود سایت مستقیما اسپم خواهد شد و نجات آن بسیار دشوار خواهد بود.

قوانین گوگل در مبارزه با اسپم بسیار سفت و سخت است و همواره سعی بر آن دارد که کیفیت نتایج را بالا ببرد و برای رسیدن به هدف خود به هر دری میزند. پس فکر نکنید بیرون انداختن سایت شما از نتایج برای گوگل امری سخت و دشوار است. روزی را در نظر بگیرید که اسپم شده اید و ورود دوباره به نتایج بسیار سخت و دشوار باشد. آنوقت است که نتیجه و تلاشتان برای پررنگ تر شدن سایت هدر خواهد رفت.

۱۸۰۱ عضو
جدیدترین اخبار سایت را بصورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
با تشکر از عضویت شما

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.