خودداری از درج لینک در سایت‌های مزرعه لینک – LINK FARM

امروزه شاهد هستیم که کاربران به منظور افزایش سئو سایت با هجوم به سایتهایی با پیج رنک بالا سعی در بک لینک گیری دارند. بخصوص سایتهایی که درج دیدگاه در آنها تاییدی نیاز ندارند یکی از سایت های هدف اینگونه کاربران است چرا که بسیار کسب لینک از این سایتها بسیار آسان بوده و نیازی به پرداخت هزینه هم ندارند. اما آیا دریافت بک لینک به هر صورتی مخصوصا در سایت‌های مزرعه لینک ، ارزشمند است؟

لینک گیری از اینگونه سایت ها حتی اگر پیج رنک 10 داشته باشند و امکان درج لینک فالو نیز داشته باشند اشتباه است زیرا لینک‌های خروجی این سایت‌ها بسیار زیاد است و در بیشتر موارد مضر هم هستند. البته صد درصد نمی‌توان بد بودن اینگونه سایت‌های به اصطلاح سایت‌های مزرعه لینک را تایید کرد اما بی ارزش بودن لینک‌های دریافتی از این سایت‌ها را می‌توان تایید کرد.
طی تست‌های انجام گرفته مشخص گردید که بازدهی این سایت‌ها بسیار ضعیف بوده و حتی در اکثر موارد با نتیجه منفی همراه بودند.

 

درج لینک در سایت‌های مزرعه لینک به چه قیمتی؟

قرار نیست به هر قیمتی رتبه بگیرید. در مطلب بررسی بک لینک های سایت رقیب برایتان ذکر کردیم که لینک های مفید رقبا را بشناسید و سعی کنید از آنها استفاده کنید تا شاهد نتایج مثبتی در روند سئو سایت‌تان باشید.
یادآور می‌شویم که سایت‌های Directory قدرتمند زیادی هستند که امکان درج لینک در آنها وجود دارد و می‌توانند مثبت واقع شوند. اما مخلص کلام ما اینست بگوییم که در کل استفاده از این سایت‌ها را کاری ارزشمند و مفید ندانید و سعی کنید هیچ زمانی از سایت‌های تبادل لینک یا به اصطلاح سایت‌های مزرعه لینک استفاده نکنید.

[alert style=”warning”]

برای دریافت جدیدترین و بروزترین مطالب آموزشی سئو، به کانال تلگرام نیل وب بپیوندید. مطالب ارزشمندی در کانال ارائه خواهد شد که در سایت منتشر نخواهد شد.

[/alert]

اما موضوع مورد بحث ما فقط سایتهای تبادل لینک یا دایرکتوری‌ها نیستند. حتی سایتهایی که لینک‌های خروجی زیادی دارند نمونه‌ای از سایت‌های مزرعه لینک هستند. دیده‌ایم که در بعضی سایت‌ها امکان درج نظر و لینک باز گذاشته شده و کاربران با هجمه به اینگونه سایت‌ها سعی در بک لینک گیری رایگان دارند. همانطور که گفتیم اینکار مفید نیست و بیشتر به نفع سایتی است که این امکان را آزاد گذاشته است.

سایت‌هایی که این عمل را انجام می‌دهند سعی در زنده نگه داشتن صفحات سایتشان را دارند تا موتورهای جستجو آنها برگه ها را مفید تلقی کرده و از این لحاظ نمره مثبتی دریافت کنند. حتی در بعضی موارد موفق هم می‌شوند. اما با پیشرفت روزافزون موتورهای جستجو میتوان گفت که در آینده اینکار نتیجه منفی به دنبال خواهد داشت و حتی امکان اینکه از نتایج جستجو خارج شوند و اسپم شوند ( دلایل اسپم شدن سایت ) نیز هست.

خودداری از درج لینک در سایت‌های مزرعه لینک - LINK FARM

اما برای بک لینک گیری چه کار باید کرد؟

در مقاله – چگونه بک لینک با کیفیت و بی‌کیفیت را تشخیص دهیم؟ – گفتیم که 1 لینک باارزش از 100 لینک بی‌ارزش و بی‌کیفیت بهتر است. و اگر لینک سایت ما در سایت معتبری قرار گیرد آن وقت است که لینک باارزشی خواهیم داشت. پس ذهن و زمان خود را مشغول گرفتن لینک از سایتهای LINK FARM نکنید. راه‌های بک لینک گیری زیاد هستند و در مطالب قبل چند نمونه برایتان ذکر کردیم. در مطالب بعدی سایت روش های بهتر و بیشتری را برای اینکار به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

افرادی که این روش‌ها را برای افزایش رتبه سایت نتیجه بخش می‌دانند دانش ضعیفی دارند و خود هیچ‌گاه اینگونه رتبه نگرفته‌اند. مواظب باشید که در دام اینگونه افراد نیوفتید و سئو سایت خود را به خطر نیاندازید. در بحث – چگونه استعداد سایت را برای کسب رتبه در گوگل افزایش دهیم؟ – گفتیم که سئو و بهینه سازی سایت کار دشواری نیست و در صورت درست انجام شدن نتایج مثبت و مفیدی به دنبال خواهد داشت. اما در صورت درست انجام ندادن اینکار باید خود را برای دست و پنجه نرم کردن با مشکلاتی که خود باعث و بانی آن هستید آماده کنید.

همه موارد گفته شده در این بحث به فاکتورهای سئو بستگی دارد. قوانین سئو متغیر هستند. آینده را در نظر بگیرید.

 


با عضویت در خبرنامه نیل وب جدیدترین بک لینک ها و مطالب روز سئو را در ایمیل خود داشته باشید:

[newsletter_signup_form id=1]


وبسایت برتر معماری ایرانی

نظرات بسته شده است.