سئو انجمن و تالار گفتگو به سبک سایت های بزرگ جهانی

8

سوالی که اینجا پیش می‌آید این است که سئو سایت با سئو انجمن و تالار گفتگو چه تفاوتی دارد و چه سودی میتواند داشته باشد؟ و آیا اصلا انجمن ها نیاز به سئو دارند؟

قبل از هر چیز باید چند نکته مربوط به سئو انجمن و تالار گفتگو را در نظر گرفت:

قسمت زیادی از بازدیدهای یک وبسایت یا تالار گفتگو از طریق موتورهای جستجو تامین می‌شود با سئوی تالار گفتگو سهم بیشتری از این بازدیدها را خواهیم داشت.
سئو انجمن و تالار گفتگو به ما کمک می‌کند که بازدیدکننده بیشتری را جذب انجمن خود کنیم.
هر چقدر اعضای بیشتری وارد تالار گفتگوی ما شوند انجمن فعال تر و شلوغ تری خواهیم داشت.
با سئوی انجمن همراه با بالارفتن آمار و بازدید، تبلیغات بیشتری دریافت کرده و درآمد بیشتری کسب خواهیم کرد.
مشخصا سئو انجمن و تالار گفتگو اعتبار و شهرت انجمن ما را بسیار بالا خواهد برد.
انجمن های سئو شده در موتورهای جستجو بیشتر دیده خواهند شد.
و…

 

آیا نیازی به سئو انجمن و تالار گفتگو داریم؟

در بالا چند نمونه از مزایای سئو انجمن و تالار گفتگو را برای شما شرح دادیم.
متاسفانه امروزه مدیران انجمن ها درک درستی از سئو و بهینه سازی انجمن ندارند و بیشتر اوقات نسبت به این عمل بی تفاوت هستند. بیشتر این افراد فکر می‌کنند چون در اول کار هستند و جای پیشرفت زیادی دارند و هنوز برای کار روی سئو انجمن زود است. حتی عده‌ای معتقدند بهتر است که سئو و بهینه سازی انجمن را به زمانی موکول کنند که انجمن به درآمدزایی برسد و قسمتی از آن درآمد را صرف این کار کنند. مطمئنا آنوقت تعداد رقبا بیشتر شده و کار بر روی این پروژه و هزینه انجام آن نیز بیشتر خواهد شد. در ضمن چرا زودتر انجمن را سئو و بهینه سازی نکنیم تا هر چه زودتر معروف شویم و به نتیجه و درآمد دلخواهمان برسیم؟

انتظار نداشته باشید انجمنی که کاربران کمی دارد و فعالیت در آن بسیار کم است خیلی زود در موتورهای جستجو دیده شود و رتبه های بالایی کسب کند. فروم های زیادی را میشناسیم که هنوز بعد از چند سال درجا می‌زنند و به جایی نرسیده‌اند. مدیران این انجمن ها باید بدانند که ادامه کارشان به این صورت بی فایده است و جز صرف هزینه چیزی برایشان نخواهد داشت. اگر از همان سال اول بخشی از هزینه های سایت را برای سئو انجمن جدا کرده بودند اکنون درآمد بالایی داشتند.

 

قوانین اشتباه و اشتباهات رایج در سئو انجمن

مواقع زیادی پیش آمده که به دوستانم انجمن هایی را برای حل مشکلاتشان معرفی کرده ام. متاسفانه اکثرا از رجوع به تالارهای گفتگو ناراضی بوده و میخواستند راه حل هایشان را در سایتها بیابند. اما چرا؟

دلایل رو از خودشون پرسیدم. دلایلی که داشتن زیاد و قانع کننده بود. از مراحل و قوانین سفت و سخت ثبت نام گرفته تا هزینه های زیاد عضویت.

یادم میاد که یکبار در یکی از انجمن های موبایل به منظور حل مشکل گوشیم ثبت نام کردم. میدونین اولین مشکلی که داشتیم چی بود؟ بعنوان یک کاربر تازه وارد اجازه نداشتم تا ۲۴ساعت چیزی ارسال کنم. پس این فروم اصلا بدرد من نخورد و زود خارج شدم و بنا به دیدگاه منفی که نسبت به اون پیدا کردم حتی دفعه های بعدی که این انجمن رو توی نتایج جستجو می‌دیدم اصلا واردش نمی‌شدم.

چیزی که امروزه توی انجمن ها مخصوصا تالارهای ایرانی شاهد هستیم ایجاد محدودیت زیاد برای کاربران هستش. مخصوصا کاربران تازه کار. این کار صرفا کاربران تازه کار انجمن رو فراری خواهد داد و تمام.
حتی انجمن هایی هستند که با وجود ثبت نام و ورود کاربر، امکان ایجاد موضوع جدید و مشاهده لینک ها رو به کاربران نمی دهند.

حذف لینک های منبع در مطالبی که توسط کاربران وارد شده و حذف لینک امضای کاربران از نکات منفی دیگری هستند که مدیران انجمن ها با عدم رعایت این موارد موجب رنجیده خاطر شدن کاربران می‌شوند. اگر ایجاد لینک در امضا خلاف قوانین است پس چرا آن را آزاد گذاشتید؟ کاربری که لینک سایتش در منبع مطلب حذف شود هیچوقت در انجمن مربوطه دوباره مطلبی ارسال نمی‌کند.

 

نکاتی که باید قبل از سئو انجمن بدانید

مسلم است که هر چقدر محدودیت بیشتری در انجمن ها ایجاد کنیم کاربران ناراضی بیشتری خواهیم داشت. نمونه فروم های خارجی زیادی هستند که با آزاد گذاشتن کاربران حجم ترافیک بسیار زیادی را به خود اختصاص داده‌اند. قرار نیست با ایجاد محدودیت های بیزار کننده کاربران را به ثبت نام یا فعالیت در انجمن وادار کنیم. اعمال سیاست های غلط شاید تعداد اعضا را بالا ببرد اما آمار فعالیت انجمن بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

 

1. قانون ثبت نام برای مشاهده محتوای انجمن

در بعضی انجمن ها تا وقتی که ثبت نام نکنید چیزی به شما نشان داده نمی‌شود. این قانون شامل ربات‌های گوگل نیز می‌شود. وقتی ربات گوگل وارد همچنین انجمنی بشود با سایتی بدون محتوا مواجه خواهد شد. پس نیازی به معرفی این سایت در نتایج جستجو به کاربران، نمی‌بیند.

2. ثبت نام برای مشاهده لینک های انجمن

مطمئنا این پیغام “امکان مشاهده لینک ها وجود ندارد.برای مشاهده لینک ها ثبت نام کنید” برای شما هم آشنا است. انجمن ها بنا به ماهیت کاربر محور بودنشان دارای لینک های خروجی هستند. وقتی این لینک ها برای کاربران و ربات ها قابل مشاهده نباشند نباید انتظار بازدید زیادی داشت. انجمنی که لینک خروجی زیادی دارد بسان مرجعی است که به سایتهای آموزشی زیادی لینک داده باشد.

3. همه کارها را به کاربران نسپارید

تالارهای زیادی وجود دارند که کاربران حتی زحمت ثبت نام در آنها را به خود نمی‌دهند پس قدر کاربرانی را که در انجمن شما ثبت نام می‌کنند را بدانید و سعی کنید با امتیازات و مزایایی که به آنها میدهید آنها را ماندگار کنید. تولید محتوا را فقط به گردن کاربر نیندازید. بیشتر مواقع خود شما میتوانید بهترین محتوا را در اختیار کاربر بگذارید. خود را کاربری تلقی کنید که بسته به رفع نیازش به انجمن شما رجوع می‌کند. در اینصورت باید راه حل مشکل خود را در انجمن مربوطه بیابید.
با ارائه مباحث مفید کاربران را به شرکت در گفتگوها تشویق کنید. با اینکار میتوانید کاربران وفاداری که با شما بمانند را پیدا کنید.

4. احترام به کاربران

متن را با کلمات بیهوده و فقط به قصد طولانی شدن متن کش ندهید. بیشتر کاربران اصلا همچنین متنی را نمی‌خوانند و از آن فراری هستند. حتی برگه تایید قوانینی که بیش از چند خط باشد اصلا خوانده نخواهد شد. کوتاه و جذاب بنویسید. مشکلاتی که دیگران در سایتشان دارند را شما در سایتتان حل کنید. وقتی کاربر برای رسیدن به یک مطلب مجبور است هفت خان رستم را پشت سر بگذارد سعی در بدست آوردن آن اطلاعات در جای دیگری می‌نماید.

5. انجمن های معروف با قوانین محکم

انجمن های ایرانی معروفی هستند که با وجود داشتن قوانین سفت و سخت هنوز هم کاربران زیادی دارند. چه تفاوتی بین آنها و دیگر انجمن ها وجود دارد؟
تفکر زیرکانه مدیران اینگونه انجمن ها آنها را به جایگاه بسیار خوبی رسانده است. امتیازاتی که این انجمن ها به کاربران می‌دهند و همچنین به روز بودن مطالب و سئو انجمن و گوگل فرندلی بودنشان باعث شده که روز به روز بر تعداد کاربرانشان افزوده شود.

 

نتیجه گیری

نکات گفته شده را رعایت کنید و مواظب کاربرانی که محتوای اسپم تولید می‌کنند باشید. مدیریت انجمن های معروف به گونه ای است که محتوای ارسال جدید را با الگوریتم گوگل سازگار می‌کنند و اجازه نمی‌دهند انجمن شان بوسیله مطالب بیهوده افت رتبه پیدا کند.

شما با رعایت موارد بالا بخش زیادی از سئو انجمن خود را خودتان انجام خواهید داد. بهتر آنست که بیشتر وقت و هزینه خود را صرف بهینه سازی داخلی انجمن و تبلیغات و برندسازی بکنید. با اینکار شانس خود را برای بیشتر دیده شدن در موتورهای جستجو افزایش خواهید داد. در غیر اینصورت باید زمان بسیار بیشتری را بگذرانید تا مقداری از ورودی گوگل نصیبتان شود. آن هم اگر محتوای خوبی پیدا کنید و در اختیار کاربرانی که تاکنون اصلا انجمن شما را ندیده‌اند بگذارید.
نحوه مدیریت شما آینده سایتتان را خواهد ساخت. کسی آدم بداخلاق را دوست ندارد پس خوش اخلاق باشید و با کاربرانتان دوست باشید. فراموش نکنید که رونق کسب و کارتان به کاربرانتان بستگی دارد.

وبسایت برتر معماری ایرانی

۸ نظرات
 1. احسان می گوید

  چیزی که بیشتر اذیت می‌کنه اینه برای هرکاری باید ثبت نام کنی

 2. زهرا می گوید

  به نظر من ازار دهنده تر از ثبت نام اینه که هنوز وارد نشده میندازنت بیرون چون ای پیت مال ایرانه!

 3. هتل آزادی می گوید

  تبلیغات کم داشته باشد و اینکه در سئو از افراد صاحب نام برای مدیریت بخش های مختلف دعوت شود و اگر بتوانیم بصورت موردی روی موضوع خاصی مشلات سئو بررسی گردد خیلی خوب می شود

 4. مقاوم سازي ساختمان می گوید

  قانون ثبت نام بدترین چیز ممکنه، یه مرحله اضافی چون بعضی سایت ها تا ثبت نام نشه نه میشه کامنت گذاشت و نه پست جدید

 5. سازه های سنگین آذر می گوید

  ممنون بابت نکات جالبی که مطرح کردین.

 6. خشایار میرزایی می گوید

  مرسی از مطالب مفیدتون

 7. خدمات سئو سایت می گوید

  عالی بود. ممنون از سایت خوبتان

 8. reza می گوید

  با الگوریتم جدید یکم وضع از استیل بودن خارج شده

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.