راز سئو سایت های بزرگ – سایت های معروف چگونه به کسب درآمد از سایت میپردازند؟

7

همه ما سایتهایی را دیده‌ایم که با وجود سن کم بسیار زود معروف شده‌اند و به رتبه های بالایی دست یافته‌اند و بسیار راحت تر از دیگر سایتها به کسب درآمد از سایت می پردازند. اینگونه سایتها کم نیستند و در این میان می توان از سایتهایی مانند دی‌جی‌کالا، بامیلو ایسام و … نام برد. و سوال اصلی اینجاست که اینگونه سایتها چگونه برتر از رقبای خود ظاهر شده اند و در مدت زمان کمی از سایر سایتهای هم موضوع پیشی گرفته‌اند؟ راز سئو این سایت ها در چیست؟

آیا شما هم می خواهید در صدر نتایج جستجو ظاهر شوید و به درآمد بالایی برسید؟

سایتهای معروف همیشه سئوی خوبی ندارند. حتی بسیاری از این سایتها را دیده‌ایم که اشتباهات زیادی در طراحی و کدنویسی و سئو سایتشان داشته‌اند اما با این وجود جزو سایتهای برتر بوده‌اند و خیلی راحت به کسب درآمد از سایت شان میپردازند. فکر نکنید بعد از انجام امور سئو بازدیدها به سوی سایت شما روانه می‌شوند و جیب شما را پر پول خواهد کرد. هنوز هم بسیاری از کاربران سعی می‌کنند از سایت‌های بزرگ و معروف الگو برداری کرده و دنباله رو آنها باشند تا به اهداف‌شان برسند اما اکثر این سایت ها به جایی نخواهند رسید؛ چرا که سایت‌های معروف بزرگ یا ایده جدیدی داشته‌اند و یا جزوی از سایت‌های قدیمی هستند که رتبه و بازدید آنها از اعتبار آنها سرچشمه می‌گیرد.

 

سئو سایت با هدف کسب درآمد از سایت

روزانه شاهد تاسیس سایت‌های زیادی هستیم که با کپی برداری از ظاهر و متن سایت‌های دیگر سعی در رسیدن به کسب درآمد از سایت و جلو زدن از سایت‌های موردنظرشان را دارند. این کاربران سعی بر این دارند که با سئو سایت و افزایش بک‌لینک ها رتبه سایت را به رتبه رقبا نزدیک کنند و مانند آنها کسب درآمد کنند. اما آیا سایتهای معروف و بزرگ فقط با سئو سایت به رتبه کنونی سایتشان رسیده‌اند؟

سایتهای معروفی مانند کلوب، دی‌جی‌کالا، بیتوته و تابناک را در نظر بگیرید. اگر این سایتها می‌خواستند فقط با سئو سایت به کسب درآمد از سایت و جایگاه کنونی برسند اکنون معرف نبودند و حتی شاید بسیار ناشناخته هم بودند. اگر بررسی کنید می‌بینید که تعدای از این سایت‌ها خیلی از موارد سئو را رعایت نکرده‌اند اما باز رتبه بسیار خوبی دارند و در میان کاربران شناخته شده هستند.

 

برندینگ دلیل موفقیت سایت‌های بزرگ

دلیل موفقیت سایت‌های مذکور این است که برندسازی کرده‌اند و نام خود را در اذهان کاربران ماندگار کرده‌اند. مثلا زمانیکه قصد خرید لپ‌تاپی را دارید اولین سایتی که برای بررسی مدل و قیمت به ذهنتان خواهد آمد دی‌جی‌کالا است.
تبلیغات تلویزیونی و محیطی و اینترنتی آنها و تا حدودی قدمت و اولین بودن، آنها را در صدر نتایج قرار داده است.
با سر زبان افتادن نام تجاری این سایت‌ها کاربر نام برند را جستجو می‌کند. این اتفاق برای هر سایتی نخواهد افتاد.

برای دریافت جدیدترین و بروزترین مطالب آموزشی سئو، به کانال تلگرام نیل وب بپیوندید. مطالب ارزشمندی در کانال ارائه خواهد شد که در سایت منتشر نخواهد شد.

در بسیاری از موارد کامل بودن این سایت ها سبب می‌شود که کاربر بجای جستجوی دقیق کلمه موردنظرش نام آن سایت را جستجو کند تا زودتر به هدف درخواستی‌اش در سایت موردنظر برسد. مثلا کاربر ترجیح می‌دهد مشخصات و توضیحات و قیمت گوشی آیفون را بصورت یکجا در سایتی مانند دی‌جی‌کالا ببیند تا اینکه با جستجوی کلمه آیفون با هزاران سایت با محتوای تکراری و نامشخص روبرو شود.

هر چقدر تعداد جستجوی نام برند بالاتر برود سایت موردنظر از دید گوگل محبوب‌تر خواهد شد و بیشتر به کاربران پیشنهاد داده خواهد شد.

مسلما با افزایش محبوبیت نزد گوگل، قدرت سئو آن سایت بالاتر خواهد رفت. تبلیغات هدفمند اینگونه سایت‌ها آنها را به جایی رسانده که نزد کاربران مشهور و نزد موتورهای جستجو محبوب گشته‌اند.

 

نحوه افزایش رتبه سایت های معروف

طبیعی است که سایت‌های معروف در انواع سایت‌ها و وبلاگ‌ها بصورت طبیعی لینک و معرفی و تگ شوند. زیادند مدیران سایتهای کوچکی که با پیگیری روند اشتباه با کپی برداری از سایت های بزرگ سعی در رسیدن به آنها را دارند اما نمی‌دانند که اینکارشان فقط به نفع سایت اصلی است و برای آنها کار کرده‌اند. کپی مستقیم مطالب سایتهای معروف همراه با لینک‌های داخلی محتوایشان، سئو کلاه سفید آنها را تقویت نموده و خودبخود سئویشان بالا می‌رود. بک لینک با کیفیت و رایگان که توسط کاربران ایجاد شده است روند سئو سایت را بسیار سریعتر و قویتر خواهد کرد. اینجاست که می‌بینیم این سایتها نیازی به سئوکار ندارند و فقط کافیست اصول اولیه سئو را در بخش داخلی سایتشان رعایت کنند.

سایت‌های مرجعی نیز هستند که مدیران سایتها دخالت چندانی در معروفیت و افزایش رتبه سایت ندارند و کاربران بخش اعظمی از محتوای سایت را تکمیل می‌کنند. سایتی مانند ویکی پدیا قدرت روزافزون خود را مدیون کاربرانی است که سالها در آن فعالیت نموده و روز به روز با ایجاد محتوای جدید و غیر تکراری در حال پیشرفت هر چه بیشتر است.
البته فکر نکنید که اگر شما امروز سایتی مانند ویکی پدیا بنا کنید و روی سئو و برندینگ آن کار کنید خیلی زود به ویکی‌پدیا می‌رسید و میتوانید آن را پشت سر بگذارید؛ چرا که اعتبار چندین ساله این سایت، در اصل پیشکسوت بودن آن، یکی از فاکتورهای مهم سئو است.

عامل اصلی موفقیت این سایتها سئو نیست. ایده جدید و نوین آنها و همچنین تبلیغات گسترده به منظور برندسازی‌شان آنها را به جایگاهی که امروز دارند رسانده است.

سایت‌های کپی کار پیشکسوتی هم هستند که طبق الگوریتم های قدیمی گوگل رتبه گرفته‌اند و هنوز هم در جایگاه بالایی قرار دارند و به کسب درآمد از سایت می‌پردازند. چرا که متاسفانه گوگل پیشکسوت‌ها را به شکل بی‌رحمانه‌ای دوست دارد. امیدواریم در آینده این موارد اصلاح شود و فرصت‌های بهتری در اختیار تازه واردینی که با رعایت اصول سئو و برندینگ در صدد افزایش رتبه سایت هستند قرار گیرد.

در مقابل همه اینها سایت‌هایی را هم دارین که با وجود هزینه‌های سرسام آوری که برای سئو و برندینگ سایت کرده‌اند جایگاهی کسب نکرده و از قافله عقب مانده‌اند و کسب درآمد از سایت به آرزوی بزرگی برایشان تبدیل شده است. دلیل این امر را میتوان اشتباهات تیم فنی آنها و ضعف و سهل انگاریشان در هدفمند نبودن تبلیغات و امور انجام شده در سئو سایتشان دانست.

 

فرصتی مناسب برای کسب درآمد از سایت ↓

انجام امر سئو باید توسط اشخاص متخصص انجام گیرد. قرار نیست وقتی کسی توانست سایتی را در صدر نتایج بالا بیاورد همان شخص بتواند سایت دیگری را نیز البته باموضوعی متفاوت، به صدر نتایج بیاورد. شاهد بوده ایم که انجام سئو توسط شخصی غیر متخصص صدمات جبران ناپذیری به سایت زده و هزینه های تحویلی هیچ منفعتی برای مدیر سایت موردنظر نداشته است. حتی در یکی از این موارد بدلیل استفاده غیر تخصصی از نام برند ناچار به تغییر نام برند و دامنه سایت شدیم.

سئو را سخت نگیرید. هر آنچه را که با عشق و علاقه و دور از کپی و نمونه برداری برای کاربرانتان بنویسید محتوای گوگل پسندی است. با کاربران روراست باشید و برای خود و سایتتان اعتبار کسب کنید. متاسفانه امروزه در میان سایتهای ایرانی اعتمادسازی بسیار سخت شده چرا که اشتباهات عده‌ای از افراد کاربران را نسبت به سایر سایتها بدبین نموده و دنیای وب را به محیطی ناامن و پر از شیوه های نوین برای کلاهبرداری تبدیل نموده اند. سعی کنید از این فرصت استفاده نموده و با اعتمادسازی بین کاربران و مشتری های سایتتان آنها را افزایش دهید و برای خودتان کسب درآمد کنید.

وبسایت برتر معماری ایرانی

۷ نظرات
 1. قالب جنه می گوید

  سلام
  مقاله خیلی خوبی بود و مشخص بود که یک شخص با تجربه اونو نوشته
  ممنون

 2. توسعه و فن آوري می گوید

  دقیقا درسته. عالی بود.

 3. طراحی سایت می گوید

  درود برشما
  مطلب بسیار جالبی بود ممنون از مطالب خوب و با ارزشتون

 4. مسعود می گوید

  خیلی خیلی ممنون بابت مطالب خوبتون

 5. مشاوره تحصیلی می گوید

  مگه واقعا میشه بدون سئو کار کرد الان همه چی شده گوگل و هر کسب و کاری که بخاد شروع بشه گام اولش اونه

  1. admin می گوید

   دوست عزیز شما مقاله رو نخوندین. از روی عنوان نتیجه گیری نفرمایید لطفا.

 6. لوازم التحریر می گوید

  روش کسب درامدازطریق اینترنت کاملارایگان

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.