افزونه WP Fastest Cache Premium بهترین پلاگین افزایش سرعت سایت – نسخه ویژه

یکی از مهمترین عوامل افزایش سرعت وردپرس، استفاده از افزونه های مربوطه است. افزونه های بسیاری در مخزن وردپرس وجود دارد که در جهت افزایش سرعت وردپرس شما کاربردی هستند. اما در این مقاله به یک افزونه خاص با نام افزونه WP Fastest Cache Premium در وردپرس خواهیم پرداخت.

افزونه WP Fastest Cache Premium

این افزونه دارای نسخه رایگان و Premium میباشد که هزاران بار دانلود شده است. تفاوت های این دو نسخه بعد از نصب کاملا قابل مشاهده است و پس از نصب نسخه پرمیوم حرفه ای گزینه های فشرده سازی بیشتری در اختیار کاربر قرار می گیرد.
یکی از مهمترین نکات در مورد افزونه WP Fastest Cache Premium این است که با نصب و استفاده از این افزونه، علاوه بر افزایش سرعت وردپرس، گامی کاربردی در جهت بهینه سازی سرور سایت خود برداشته اید.اما چگونه؟؟؟؟

زمانی که کاربری وارد یک سایت می شود برای نمایش اطلاعات سرور نیاز دارد تا از دیتابیس و فایل ها خروجی را تهیه کند و به کاربر نمایش دهد به موجب این کار میزانی رم و سی پی یو مصرف می شود حال به این نکته توجه کنید اگر تعداد کاربران زیاد شود ممکن است سرور از نظر میزان رم و قدرت سی پی یو کم بیاورد و از این رو سرعت لود صفحات و نمایش آن ها به کاربران بسیار پایین می آید. راه حل چیست ؟‌
یکی از راحت ترین و موثرترین راه کار های این است که سیستم های کش را بروی وردپرس خود نصب کنید که یکی از قدرتمندترین آنهای آن ها افزونه WP Fastest Cache Premium می باشد.

به جای چند افزونه فقط یک افزونه نصب کنید.

افزونه وردپرس فست کش به تنهایی کار چند افزونه فشرده سازی را انجام می دهد و نیازی به نصب چند افزونه متفاوت نیست و بر همین اساس تداخلی میان افزونه ها بوجود نخواهد آمد.

افزونه WP Fastest Cache Premium

افزونه WP Fastest Cache Premium در حقیقت با ذخیره صفحات به صورت اچ تی ام ال و یا همان استاتیک دسترسی به صفحات و نمایش آن ها را سرعت می بخشد به این صورت که زمانی که کاربر وارد سایت می شود و درخواست به سرور ارسال می شود دیگر وردپرس به دیتابیس مراجعه نمی کند و به این موجب سرعت لود سایت بسیار بالا می رود.

ویژگی های افزونه WP Fastest Cache Premium

از mod_rewrite که سریع ترین روش می باشد در این افزونه استفاده می شود.
تمام فایل های کش زمانی که یک پست یا صفحه منتشر شود حذف می شوند.
مدیر می تواند تمام فایل های کش را از طریق صفحه گزینه حذف نماید.
مدیر می تواند CSS minified و فایل های JS را از صفحه گزینه را حذف کند.
کش بلوک برای صفحه خاص و یا ارسال با کد کوتاه .
انقضای حافظه موقت – می توانید تمام فایل های کش در زمان تعیین شده حذف کنید.
اتمام مهلت کش برای صفحات خاص.
فعال غیر فعال کردن گزینه / کش برای دستگاه های تلفن همراه.
فعال / غیر فعال کردن گزینه کش برای کاربران عضو سایت
پشتیبانی از SSL
پشتیبانی از CDN
کش پیش بارگذاری – ایجاد کش از همه سایت به طور خودکار.

بهینه سازی عملکرد

تولید فایل های HTML استاتیک از وبلاگ سایت وردپرسی
کوچک کردن HTML می توانید اندازه صفحه HTML را کاهش دهید
کوچک کردن CSS می توانید اندازه صفحه CSS را کاهش دهید
فعال کردن فشرده سازی GZIP – کاهش حجم فایل های فرستاده شده از سرور به سمت مرورگر
اهرم ذخیره مرورگر – کاهش زمان بارگذاری صفحه برای بازدید کنندگان را تکرار کنید
ترکیب CSS – کاهش تعداد HTTP رفت و برگشت با ترکیب منابع CSS به یکی
ترکیب JS

افزونه WP Fastest Cache Premium

تنظیمات افزونه WP Fastest Cache در وردپرس

Cache System: ابتدا این گزینه را برای فعال شدن کش افزونه بر روی حالت Enable قرار دهید.
: این گزینه به شما امکان خواهد داد تا برای صفحات اصلی، نوشته، برگه و دسته‌بندی مدت زمان دلخواهی برای پیش بارگزاری در کش سایت تعیین کنید.

Logged-in Users: این گزینه نیز برای کاربرانی که در سایت وارد شده باشند کش را غیرفعال خواهد کرد. پیشنهاد می کنم اگر دارای سایت فروشگاهی و یا هرگونه سایتی هستید که اطلاعات مهمی بین کاربران و سایت رد و بدل می‌شود این گزینه را فعال کنید. سایر افزونه‌های کش وردپرس چنین قابلیتی را در خود تعبیه نکرده‌اند.

Mobile: این گزینه نیز امکان کش سایت برای کاربرانی که با موبایل وارد شده‌اند را غیرفعال خواهد کرد.

New Post: با فعال کردن این گزینه به صورت خودکار پس از انتشار نوشته جدید کش سایت خالی شده و مجددا سایت کش خواهد شد. چنین قابلیتی را می‌توان به عنوان یک نقطه قوت در این افزونه در نظر گرفت تا نیازی نباشد میزان زمان کش سایت ثابت بوده و یا اینکه به صورت دستی در صورت تغییرات در سایت کش را خالی کنید.

Update Post: با استفاده از این گزینه هنگام به‌روزرسانی و اپدیت یک نوشته نیز می‌توانید کش سایت را مشابه نمونه قبل خالی کنید. اما این امکان نیز وجود دارد تا تعیین کنید که کلیه کش خالی شود و یا اینکه صرفا کش مربوط به برگه، نوشته، دسته‌بندی و سایر صفحات مرتبط با نوشته!

Minify HTML: همانطور که می‌دانید صفحات وب به گونه‌ای هستند که توسط مرورگر در قالب یه فایل HTML نمایش داده می‌شوند. با استفاده از این قابلیت قادر خواهید بود تا صفحات خود را فشرده کرده و حجم آنها را به بهترین شکل ممکن کم کنید تا سایت سریع‌تر لود و بارگزاری شود.

Minify Css: این گزینه نیز برای فشرده‌سازی فایل‌های CSS می‌باشد که مشابه نمونه قبل آنها را فشرده کرده و در نهایت سرعت سایت را افزایش خواهد داد.

Combine Css و Combine Js: با استفاده از این گزینه فایل‌های CSS و JS با یکدیگر به صورت ترکیبی بین تگ‌های Head قرار گرفته و با توجه به اینکه در این روش میزان تعداد درخواست http کاهش می‌یابد منجر به افزایش سرعت لود سایت خواهد شد.

Gzip: این قابلیت نیز برای کاهش اندازه فایل‌های ارسالی از سرور مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌تواند سرعت سایت را افزایش دهد.

Browser Caching: این گزینه نیز برای کش فایل‌های تکراری در مرورگر می‌باشد که برای مدت زمان تعیین شده فایل‌ها در مرورگر کاربر به صورت کش شده قرار خواهند گرفت.

افزونه WP Fastest Cache Premium

همانطور که مشاهده کردید استفاده از افزونه WP Fastest Cache در وردپرس، تاثیر بسزایی در افزایش سرعت سایت شما دارد.

وبسایت برتر معماری ایرانی

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

نظرات بسته شده است.